ZIP w Starostwie – jeszcze przez dwa dni

Jeszcze przez dwa dni – 18 i 25 listopada 2013 r. – mieszkańcy Powiatu Wadowickiego będą mogli założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta bez konieczności wizyty w oddziale lub delegaturach Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego  Narodowego Funduszu Zdrowia. W Starostwie Powiatowym w Wadowicach będzie działać w tych dniach mobilne stanowisko ZIP.

Rejestracja w ZIP zajmuje tylko chwilę. Wystarczy 18 lub 25 listopada 2013 r. przyjść do Starostwa Powiatowego w Wadowicach z dowodem osobistym lub paszportem, podpisać wniosek, odebrać login i hasło. Pracownicy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie będą czekać na mieszkańców Powiatu Wadowickiego na parterze, w sali nr 011, w godz. 10.00-14.30. Kto zarejestruje się w Starostwie Powiatowym w Wadowicach, nie będzie musiał jechać w tym celu do Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie. Do tej pory z możliwości zarejestrowania się na miejscu w Starostwie skorzystało już kilkaset osób.

Rejestracja pozwala na szybki dostęp do informacji o prawie do swoich świadczeń zdrowotnych. Umożliwia uzyskanie wiedzy o dotychczasowym przebiegu leczenia, udzielonych świadczeniach, przepisanych lekach i kwotach przekazanych na sfinansowanie leczenia.