Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Powiatowym Urzędzie Pracy

W dniach 18 – 24 listopada odbędzie się szósta już edycja międzynarodowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – wydarzenia, w ramach którego przedsiębiorcy, trenerzy, mentorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych
i środowisk naukowych wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w swoich krajach.
W tym roku organizatorzy i uczestnicy Polskiej edycji będą zastanawiać się nad przyszłością przedsiębiorczości w naszym kraju, w szczególności w kontekście przedsiębiorczości młodych. Przedsiębiorczość jako ścieżka życiowa, ale także określony zestaw cech i postaw to w tej chwili szansa na poprawę sytuacji młodych Polek i Polaków, spośród których 25% pozostaje bez zatrudnienia.
Podczas trwania Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  od 18 do 22 listopada 2013 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wadowicach i jego Filii w Andrychowie odbywać się będą spotkania, warsztaty, indywidualne konsultacje dotyczące tematów związanych z przedsiębiorczością, a skierowanych do wszystkich zainteresowanych tym rodzajem aktywności zawodowej.
W dniu 19 listopada odbędzie się spotkanie pn. „Spółdzielnia socjalna jako alternatywna forma przedsiębiorczości” z przedstawicielami Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej mające na celu zapoznanie uczestników z formą przedsiębiorstwa społecznego jakim jest spółdzielnia socjalna. W trakcie spotkania uczestnicy uzyskają informacje na temat procedury zakładania spółdzielni socjalnych, obwarowań prawnych, a także możliwości uzyskania wsparcia z różnych instytucji. Dodatkowo zaprezentowane zostaną przykłady już istniejących spółdzielni socjalnych. Spotkanie w Andrychowie rozpocznie się o godz. 9:00, a w Wadowicach o 12:00.
W dniu 21 listopada odbędą się warsztaty „Przedsiębiorcza mama” skierowane do matek, pragnących pogodzić pracę z opieką na dzieckiem/dziećmi. Celem zajęć jest zmotywowanie uczestniczek do zaplanowania kariery zawodowej i podjęcia aktywności w procesie poszukiwania pracy przy jednoczesnym godzeniu życia zawodowego z życiem osobistym. Podczas zajęć omówione zostaną elastyczne formy zatrudnienia, a także korzyści wynikające z aktywności zawodowej tak dla mamy, jak i dla rodziny. Warsztaty w Andrychowie rozpoczną się o godz. 9:00, a w Wadowicach o 10:00.
W dniach 18 oraz 20 – 22 listopada odbędą się warsztaty „„Samozatrudnienie – kluczem do kariery zawodowej”. Będą one odbywać się w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Wadowickiego, a ich celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z zagadnieniami związanymi z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. W czasie spotkań uczniowie będą mieli również okazję ustalenia własnych predyspozycji zawodowych, między innymi pod kątem przedsiębiorczości.
Wszyscy chętni będą mogli ponadto skorzystać z indywidualnych konsultacji z pracownikami PUP na temat wsparcia oferowanego przez Urząd.
W tym dniu doradcy zawodowi oraz liderzy Klubu Pracy udzielać będą pomocy w zakresie poszukiwania pracy, przygotowania dokumentów aplikacyjnych, prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych i samozatrudnienia. Będzie możliwość zbadania swoich predyspozycji, zainteresowań zawodowych, a także uzyskania porady odnośnie rozwoju kariery zawodowej.
Zgłoszenia na warsztaty i spotkania przyjmowane są osobiście lub telefonicznie:
Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach, ul. Mickiewicza 27, pok. 4, tel. 33 873 71 00 wew. 101
Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach Filia w Andrychowie, ul. Starowiejska 22a, pok. 6, tel. 33 875 98 68 wew. 271.
Zgłoszenia przyjmowane będą od 4.11 do 15.11.2013 r.