XXXVI Sesja Rady Powiatu w Wadowicach

Zwołaną na 7 kwietnia 2014 r. XXXVI sesję Rady Powiatu w Wadowicach zdominowały roczne sprawozdania złożone przez dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach, Powiatowego Lekarza Weterynarii, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz koordynatora ds. inwestycji i remontów powiatu w zakresie dróg publicznych. Na początku sesji Starosta Jacek Jończyk podziękował samorządowi Gminy Wieprz za przekazanie 200 tys. zł na rozbudowę Szpitala Powiatowego.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny – Krystyna Kozik przedstawiła informację o stanie bezpieczeństwa sanitarnego Powiatu Wadowickiego w 2013 r. W nadzorowanych 1253 obiektach przeprowadzono w roku ubiegłym 1580 kontroli. Sprawdzano głównie obiekty obrotu żywności (827 kontroli), zakłady żywienia zbiorowego otwartego (348) i obiekty produkcji żywności (141). W ich wyniku wydano 125 decyzji administracyjnych i ukarano podmioty 64 mandatami. Ponadto wydano 18 decyzji o zakazie wprowadzenia do obrotu środków spożywczych o niewłaściwej jakości zdrowotnej.