Dyskutowali o efektywnej aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych

Ponad 100 osób wzięło udział w konferencji „Model współpracy Instytucji Rynku Pracy i Instytucji Pomocy Społecznej narzędziem efektywnej aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych”, zorganizowanej w dniach 3 i 4 kwietnia 2014 r. w hotelu Badura w Wadowicach. W trakcie konferencji swoje wykłady wygłosili Cezary Miżejewski – członek Rady Działalności Pożytku Publicznego, Prezes Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych i były wiceminister pracy i polityki społecznej, Bogdan Socha – wiceminister pracy i polityki społecznej w latach 2006-2007 oraz przedstawiciele Elektronicznej Giełdy Kapitału.
Konferencja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Ruch Społeczno – Samorządowy „Nasza Metropolia”, Stowarzyszenie „Nasza Inicjatywa”, Powiat Wadowicki oraz Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach. Wzięli w niej udział przedstawiciele samorządów powiatowych i gminnych, powiatowych urzędów pracy, placówek pomocy społecznej oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu całej Małopolski.
Zebranych powitała Wicestarosta Marta Królik, która omówiła główne zagadnienia związane z rynkiem pracy na terenie powiatu wadowickiego. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na fakt, że powiatowe urzędy pracy nie mogą w pełni skutecznie pomagać bezrobotnym, skoro zgodnie z prawem pracodawcy nie mają obowiązku zgłaszania ofert pracy. Opinię tę potwierdzili również późniejsi prelegenci.