Marszałek Sowa zwiedził wadowicki szpital

W dniu 8 kwietnia 2014 r. Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa wizytował budowę nowego pawilonu Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach. Marszałek obejrzał również odnowiony pawilon „C” oraz pawilon „D” wyremontowany m.in. ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Działania: Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, w tym socjalnego i zdrowotnego.
Marszałek wspólnie ze Starostą Jackiem Jończykiem, Wicestarostą Martą Królik oraz dyrekcją szpitala zwiedził pawilon „E”, gdzie zapoznał się z postępem prac oraz planami na organizację placówki po zakończeniu inwestycji. Wyraził również zadowolenie z faktu, że samorząd Gminy Wieprz zaangażował się finansowo w tę znacznie obciążającą budżet powiatu inwestycję. M. Sowa zwiedził również Szpitalny Oddział Ratunkowy, nowo wyremontowane oddziały zlokalizowane w pawilonie „C” i wykończone pomieszczenia pawilonu "D". Z dużym uznaniem przyjął informację o organizowaniu na korytarzach szpitala wystaw prezentujących gminy Powiatu Wadowickiego.
Dyrektor ZZOZ w Wadowicach Urszula Lasa oraz Zastępca Dyrektora ds. Technicznych Witold Ponikło przedstawili prezentację ukazującą zmiany, jakie zaszły w wadowickiej lecznicy na przestrzeni ostatnich lat, a także plany na przyszłość, których głównym punktem będzie wyprowadzenie oddziałów ze starych budynków szpitala i skoncentrowanie działalności w kompleksie połączonych ze sobą budynków. Dyskutowano o szansach na pozyskanie środków europejskich z nowej perspektywy finansowej na lata 2014 – 2020, w ramach której w województwie małopolskim na szpitale powiatowe planuje się przeznaczyć 30 mln euro.