XIV Konkurs Potraw Regionalnych „Stół Wigilijny”

Grand Prix w konkursie na najsmaczniejszy i najpiękniej przygotowany Stół Wigilijny powędrowało w tym roku do Koła Gospodyń Wiejskich z Głębowic. Pierwsze miejsce przypadło Rzykom i Roczynom; drugie – Węglówce, Osiekowi, Gierałtowiczkom i Brzezince; trzecie – Wieprzowi, Targanicom Wsi, Sułkowicom Bolęcinie i Frydrychowicom. Jury wyróżniło także: Andrychów, Inwałd, Mucharz, Sułkowice Łęg, Świnną Porębę, Targanice Dolne i Zagórnik.
W XIV konkursie Potraw Regionalnych „Stół Wigilijny”, zorganizowanym 7 grudnia 2013 r. w Park Hotelu Łysoń w Inwałdzie wzięło udział 18 kół gospodyń wiejskich, zrzeszonych w andrychowskim Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich. W tegorocznym konkursie  pojawiły się również nowe uczestniczki – panie z Węglówki spod Myślenic.
Tradycyjne wigilijne potrawy oraz ręcznie robione ozdoby choinkowe podziwiali m.in. Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, parlamentarzyści: Joanna Bobowska, Marek Polak i Andrzej Pająk, Starosta Wadowicki Jacek Jończyk, Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, radni Rady Powiatu w Wadowicach oraz przedstawiciele władz samorządowych i organizacji społecznych.
Oprócz najpiękniejszego wigilijnego stołu wyróżniono także stroiki bożonarodzeniowe oraz „nalewkę babuni”. Nagrodę za najsmaczniejszy trunek – malinówkę, otrzymało KGW z Targanic Dolnych, a za najpiękniejszy stroik uznano ozdobę przygotowaną przez panie z KGW z Inwałdu. Kolejne miejsca w tej konkurencji zajęły ex aequo KGW Zagórnik i Frydrychowice oraz KGW Gierałtowiczki.
Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Powiatu Wadowickiego.
Oprac. na podstawie tekstu M. Nycza, fot. M. Nycz.