Uczniowie „ogólniaków” zdominowali konkurs matematyczny „Cube”

Uczniowie „ogólniaków”  zdominowali konkurs matematyczny „Cube”

Anna Kowalewska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach oraz Antoni Odrobina – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie zwyciężyli w I Powiatowym Konkursie Matematycznym „Cube”, zorganizowanym 7 grudnia 2013 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Wadowity w Wadowicach.
W zmaganiach wzięło udział 34 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Wadowickiego: ZS Nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie, ZS Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie, LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie, I LO im. M. Wadowity w Wadowicach oraz ZSiPO im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rywalizacja odbyła się na dwóch poziomach: dla uczniów II klas (poziom I) oraz dla uczniów III klas liceum oraz III i IV klasy technikum (poziom II).
W uroczystym rozpoczęciu konkursu wziął udział Przewodniczący Rady Powiatu w Wadowicach Józef Łasak oraz prezes Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Wadowity Maria Talaga.
Najlepsi w końcowej klasyfikacji konkursu okazali się uczniowie z powiatowych "ogólniaków":
Poziom I:
I miejsce: Anna Kowalewska –  I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach,
II  miejsce: Paweł Węgrzyn – Liceum Ogólnokształcące  im. Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie,
III miejsce: Iwona Janus – I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach.
Poziom II:
I miejsce: Antoni Odrobina – Liceum Ogólnokształcące  im. Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie,
II miejsce: Karol Janicki – I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach,
III miejsce: Piotr Bucki – I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach.
Uroczyste  rozdanie  nagród nastąpi 16  grudnia  2013  roku w budynku I LO im. M. Wadowity w Wadowicach.

Fot. I LO w Wadowicach.