Talenty 2013 wyłonione

Kolejna – XIII edycja Festiwalu Artystycznego ”Talenty 2013” dobiegła końca. W trakcie uroczystej gali, która odbyła się 8 grudnia 2013 r. w Wadowickim Centrum Kultury podsumowano występy 326 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Laureatom okolicznościowe statuetki wręczyła Wicestarosta Marta Królik oraz Dyrektor WCK Piotr Wyrobiec.
„Talenty” to festiwal organizowany od 2001 roku przez Wadowickie Centrum Kultury przy wsparciu Powiatu Wadowickiego oraz miejskich i gminnych ośrodków kultury. Swoim działaniem  obejmuje wszystkie szkoły w powiecie wadowickim, które co roku zgłaszają do eliminacji najbardziej utalentowane dzieci i młodzież. Realizacja projektu przebiega na poziomie eliminacji gminnych oraz eliminacji powiatowych. Podczas kolejnych etapów, profesjonalne jury, złożone ze specjalistów w swoich dziedzinach wyłania talenty wokalne, taneczne, muzyczne, plastyczne, filmowo-fotograficzne, literackie, recytatorskie i teatralne.

Nagrodę główną, Talent 2013 otrzymali:

Recytacja:
Wiktoria Godzik (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach)
Szymon Grzyb, Artur Mruczek (obaj Szkoła Podstawowa w Świnnej Porębie)

Teatr:
Dawid Mnich, Barbara Dubel, Krzysztof Niedziela (wszyscy Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Wadowicach)
Anna Moskwik (Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie)

Plastyka:
Anna Pena (WCK w Wadowicach)
Szymon Ryłko (ZSP Nr 3 w Wadowicach)
Julia Płużek (Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie)
Joanna Serwin (Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach)
Mateusz Góralczyk (Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie)

Fotografia:
Julia Kostka (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Spytkowicach)
Wiktoria Mydlarz (Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie)
Izabela Łysoń (I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach)

Literatura:
Julia Książek (Publiczne Gimnazjum SPSK w Ponikwi)
Magdalena Kiszczak (LO w Andrychowie)

Taniec:
Anna Zaręba (Gminny Ośrodek Kultury w Wieprzu)
Do eliminacji „Talent Małopolski 2014” jury zakwalifikowało także Konrada Nogalę (Wiejski Dom Kultury w Inwałdzie).

Wokal:
Oliwia Koniorczyk (SP w Świnnej Porębie)
Martyna Radwan (Zespół Szkół Publicznych Nr 1 w Choczni)
Abigail Harrison (WCK w Wadowicach)
Kamila Kłaput (ZSP Nr 3 w Wadowicach)
Katarzyna Strojny, Wiktoria Mydlarz (obie Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie).
Do eliminacji „Talent Małopolski 2014” obok wymienionych osób (poza najmłodszą Oliwią Koniorczyk; grupa wiekowa klasa 1-3) jury zakwalifikowało ponadto Julię Marczyńską (Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach) oraz Monikę Stanek (Gimnazjum w Tomicach).

Oprac. na podstawie tekstu B. Szpili, zdjęcia: B. Szpila.