Wigilia w Radoczy

Uroczyste spotkanie wigilijne z przedstawicielami władz Powiatu wychowanków i pracowników odbyło się 20 grudnia 2011 r. w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Radoczy.
Przy odświętnie udekorowanych stołach zasiedli m.in. Starosta Wadowicki Jacek Jończyk, Przewodniczący Rady Powiatu Józef Łasak, Wicestarosta Marta Królik, Członek Zarządu Ireneusz Cholewa, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Barbara Pindel-Polaszek oraz wikary Parafii pw. Przemienienia Pańskiego ksiądz Jerzy Rokita.
Przybyłych powitał dyrektor placówki pan Adam Bandoła. Podczas tradycyjnego łamania się opłatkiem zebrani życzyli sobie wzajemnie radości oraz wytrwałości w codziennych trudach. Starosta zwracając się do zebranych, podkreślał jak bardzo ważna jest umiejętność czynienia dobra i dostrzegania tego dobra w każdym człowieku.
Uczestnicy spotkania spożywali tradycyjne wigilijne potrawy, przygotowane przez pracowników placówki oraz dzieci. Dzieci przeczytały fragmenty Pisma Świętego, a ksiądz Jerzy Rokita poprowadził modlitwę. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania oraz obdarowywania się prezentami. O oprawę muzyczną zadbali członkowie kółka muzycznego działającego w ZPOW.
Dla wielu podopiecznych placówki była to jedyna Wigilia w tym roku, gdyż nie mają możliwości spędzania świąt w domu rodzinnym