Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Tarnawie Dolnej

Pamiątkową tablicę poświęconą Panu Ryszardowi Ruskowi, wieloletniemu kierownikowi budowy infrastruktury drogowej zbiornika wodnego Świnna Poręba, odsłonięto 5 grudnia 2013 r. w Tarnawie Dolnej (gmina Zembrzyce). W uroczystości udział wzięli Wicestarosta Marta Królik, Przewodniczący Rady Powiatu w Wadowicach Józef Łasak, radny Rady Powiatu w Wadowicach Jerzy Sikora, a także Wicestarosta Suski Jan Woźny, Wójt Gminy Zembrzyce Eugeniusz Sypuła, Wójt Gminy Mucharz Wacław Wądolny i Wójt Gminy Stryszów Jan Wacławski.
Tablicę odsłonili Dyrektor RZGW w Krakowie Joanna Ślusarczyk oraz inspektor nadzoru Jan Żakowski. Wspominając R. Ruska Dyrektor Ślusarczyk podkreśliła, że „budowniczowie odchodzą, ich dzieła zostają, niechaj ta tablica pozwoli następnym pokoleniom zapamiętać, kto realizował tą inwestycję”.
Ryszard Rusek był kierownikiem budowy dróg i ściśle współpracował z agendami inwestycyjnymi RZGW.  Przedwczesna śmierć nie pozwoliła mu dokończyć ostatniego odcinka drogi krajowej nr 28. Tablicę ufundowali koledzy i przyjaciele zmarłego kierownika, doceniając jego fachowość, rzetelność i prawy charakter.