Przedświąteczna zbiórka żywności

Prawie 2,5 tony żywności udało się zgromadzić podczas zbiórki, którą przeprowadzono w dniach 4-6 kwietnia 2014 r. na terenie gminy Andrychów. Organizatorem akcji był Szkolny Klub PCK HDK z Zespołu Szkół Nr 1 w Andrychowie wspierany przez Bank Żywności z Krakowa.
Wolontariusze – uczniowie ze szkół gminy Andrychów – zbierali żywność w sklepach: PSS Społem, WIZAN, Biedronka, Intermarche, Kaufland, Tesco, Netto. Do ich koszyków trafiały głównie: cukier, mąka, makaron, ryż, olej, konserwy i słodycze. Zebrane towary będą przekazane najbiedniejszym rodzinom w gminie oraz instytucjom, które zgłosiły zapotrzebowanie na tego typu produkty. Za magazynowanie żywności odpowiedzialny jest Zespół Szkół Nr 1 im. Prof. T. Kotarbińskiego, a za transport – Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.
Organizatorzy pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę i podzielili się żywnością z najbiedniejszymi.
Foto: ZS Nr 1 Andrychów.