Złoto dla uczniów z Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej

zwyciężczynie finału powiatowego w badmintonie - uczennice LO w Wadowicach

3 listopada br. w hali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się finał powiatowy licealiady w badmintonie. Zawody zorganizowane w ramach  Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży wygrały uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach oraz gospodarze – wychowankowie ZSiPO.

Turniej otworzył dyrektor kalwaryjskiej placówki, Piotr Janusiewicz. I to on wspólnie z przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Markiem Cimerem na zakończenie rozgrywek wręczał puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach.
To, co nas szczególnie cieszy, to rosnąca popularność badmintona wśród uczniów naszych szkół. Doświadczenia z poprzednich lat są takie, że przekłada się ona na sukcesy na zawodach o szczeblu wojewódzkim. Liczymy, że i w tym roku będzie tak samo – komentuje Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim.

WYNIKI  KOŃCOWE FINAŁÓW POWIATOWYCH

1 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach (awans do finału wojewódzkiego)
2 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
3 m. – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej