Zadecydowała dogrywka

Bardzo wyrównany przebieg miał rejonowy finał Igrzysk w minikoszykówce chłopców, rozegrany 27 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie. W decydującym meczu gospodarze ulegli po dogrywce mistrzom powiatu oświęcimskiego – uczniom Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chełmku – 27:33.
Poza ekipą młodych andrychowian do rywalizacji przystąpiły ekipy Zespołu Szkół w Gołaczewach (powiat olkuski), Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chełmku (powiat oświęcimski) oraz Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Chrzanowie (powiat chrzanowski). Zawody rozegrano systemem ligowym, a poszczególne mecze trwały 4×6 min.
Jak podkreślił koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim Adam Kunowski – trzy najlepsze ekipy reprezentowały bardzo wyrównany poziom i o sukcesie w meczach między nimi decydowały detale oraz szczęście.
Zawodnicy z Chełmka będą teraz reprezentować nasz rejon w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 7 kwietnia br. w Wieliczce.
Najlepsze ekipy odebrały z rąk kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Wadowicach Aliny Wolas pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach, a zwycięzcy otrzymali również puchar. Zawody zostały zorganizowane w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.