Z wizytą na strzelnicy w Trzebini

Nietypowe miejsce odwiedzili we wtorek (09.05.) starosta Eugeniusz Kurdas i wicestarosta Beata Smolec. Razem z Markiem Cimerem, przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu wizytowali strzelnicę wirtualną, działającą w Liceum Ogólnokształcącym w Trzebini. Gości po strzelnicy oprowadzał gospodarz miejsca – dyrektor szkoły Marek Kuchta. W spotkaniu wzięli również udział szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu ppłk Grzegorz Grzywna, burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Piotr Janusiewicz, a także Sławomir Gołota z referatu zarządzania kryzysowego UM w Kalwarii Zebrzydowskiej. Goście mogli nie tylko dowiedzieć się, jak zorganizowana jest strzelnica w trzebińskim LO, ale również wypróbować jej działanie.

Dlaczego nasi samorządowcy wybrali się do liceum w Trzebini? Już wkrótce w Powiecie Wadowickim także powstanie strzelnica wirtualna. Przypomnijmy: w marcu tego roku otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 158 tys. zł w ramach konkursu Ministra Obrony Narodowej pn. „Strzelnica w powiecie”  na zadania związane z utworzeniem przez jednostki samorządu terytorialnego strzelnic wirtualnych wraz z wyposażeniem strzeleckim. Strzelnica będzie zorganizowana w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej, w którym już od kilkunastu lat funkcjonują klasy o profilu wojskowym. Inwestycja ma być zakończona jeszcze w tym roku.