XXXIV sesja Rady Powiatu

W trakcie XXXIV sesji Rady Powiatu, wszyscy zebrani minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego 1 stycznia 2014 r. Radnego Powiatowego Zbigniewa Mieszczaka. W trakcie obrad Radni zapoznali się m.in. z informacjami na temat budowy Zbiornika Świnna Poręba oraz ze sprawozdaniem z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.
Wspominając Radnego Mieszczaka, Przewodniczący Rady Powiatu – Józef Łasak powiedział m.in. „Odszedł od nas Człowiek pracowity, zaangażowany, skromny, potrafiący dzielić się dobrem z potrzebującymi. Posiadał umiejętność współpracy z osobami różnych środowisk, o różnych przekonaniach. Konsekwentnie dążył do realizacji zamierzonych celów, ale był też otwarty na dialog i kompromis.”
Informację o stanie zaawansowania prac przy budowie Zbiornika Świnna Poręba przedstawił Zastępca Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie – mgr inż. Stefan Sawicki. Wyjaśnił, że jedną z głównych przyczyn dotychczasowych opóźnień prac było aneksowanie przez podwykonawców terminów wykonania umów. Teraz jednak podwykonawca musi mieć bardzo dobry powód, aby wydłużyć termin realizacji poszczególnych prac. Dzięki nowemu podejściu udało się prawie dwukrotnie zwiększyć zakres prac wykonanych w roku ubiegłym. Obecnie planowane jest wykonanie robót za ok. 240 mln zł, a w roku 2015 – za 80 mln zł. W tym roku zakończone zostaną prace przy trasie kolejowej, natomiast roboty drogowe – w 2015 r.