XVII Sesja Rady Powiatu

XVII Sesja Rady  Powiatu

Informacja o sytuacji finansowej ZZOZ-u w Wadowicach oraz o najważniejszych działaniach podjętych w okresie od 1 lipca 2011 r. do 31 marca 2012 r. a także o planach na przyszłość w tym przekazanie informacji o wyniku przetargu na pierwszy etap podetap I rozbudowy Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II to najważniejsze tematy poruszone na XVII Sesji Rady Powiatu w Wadowicach, która odbyła się 14 maja 2012 r.
Wicestarosta Marta Królik poinformowała radnych, że w wyniku procedury przetargowej Budimex S.A. w Warszawie została wybrana do rozbudowy Szpitala Powiatowego w Wadowicach o Pawilon Łóżkowy „E”. Na przetarg wpłynęło 13 ofert, wszyscy wykonawcy spełnili warunki udziału w postępowaniu, natomiast jedna oferta zawierała treść niezgodną ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) i została odrzucona. Oferta złożona przez Budimex S.A. w Warszawie spełnia wszystkie wymogi zawarte w SIWZ oraz jest najkorzystniejsza, albowiem cena – 8 704 145,93 zł zaproponowana przez Budimex S.A. jest najniższą spośród wszystkich ofert nie podlegających odrzuceniu. Powiat Wadowicki na realizację zamówienia zamierzał przeznaczyć 14 473 039, zł, a ceny zaproponowane przez oferentów wahały się od – 8 704 145,93 zł do 12 640 967, 37 zł. Warto podkreślić, że 9 ofert opiewało na kwotę poniżej 10 mln zł z czego 3 poniżej 9 mln zł. Podpisanie umowy z Budimex S.A. będzie możliwe najprawdopodobniej już pod koniec maja br. Wicestarosta przypomniała, że termin realizacji zamówienia określony w specyfikacji i umowie wynosić będzie do 14 miesięcy od podpisania umowy, a zatem prawdopodobnie pod koniec lipca 2013 r. Wykonawca winien zakończyć I etap rozbudowy szpitala powiatowego.