Wicestarosta odznaczona Medalem za Zasługi Dla Policji

Wczoraj (6.11.2023 r.) w Krakowie wicestarosta Powiatu Wadowickiego Beata Smolec została wyróżniona brązowym Medalem za Zasługi Dla Policji. Okazją do wręczenia odznaczenia była uroczystość ślubowania nowych funkcjonariuszy małopolskiego garnizonu Policji.

Medal, który otrzymała wicestarosta oraz osiem innych osób, został ustanowiony ustawą z dnia 7 czerwca 2001 r. jako odznaczenie za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji. Może być nadawany za „inicjowanie lub organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw lub wykroczeń oraz podnoszenie sprawności działań Policji swoim postępowaniem, pracą lub służbą”. Otrzymują go m.in. przedstawiciele prokuratury, Wojska Polskiego oraz innych służb mundurowych a także reprezentanci świata nauki, medycyny, organizacji humanitarnych, dyplomacji i samorządowcy. Do grona wyróżnionych od wczoraj należy także wicestarosta B. Smolec.

Także od wczoraj szeregi małopolskiej Policji zostały poszerzone o 75 policjantek i policjantów. Po przeszkoleniu i złożeniu ślubowania nowo przyjęci funkcjonariusze trafią do następujących jednostek:
•  Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie – 13 osób,
•  Komenda Miejska Policji w Krakowie – 18 osób,
•  Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu – 9 osób,
•  Komenda Miejska Policji w Tarnowie – 7 osób,
•  Komenda Powiatowa Policji w Krakowie – 8 osób,
•  Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie – 4 osoby,
•  Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu – 3 osoby,
•  Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu – 6 osób,
•  Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu – 5 osób,
•  Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem – 1 osoba,
•  Komisariat Autostradowy Policji – 1 osoba.