Tydzień z Małopolskimi Urzędami Pracy

W dniach od 21 stycznia do 24 stycznia 2013 roku  Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach wraz z  Filią w Andrychowie w ramach Tygodnia z Małopolskimi Urzędami Pracy zorganizował Dni Otwarte oraz  grupową poradę zawodową pn. „Moja kariera w moich rękach” .
W poniedziałek 21 stycznia podczas Dnia Otwartego w Filii w Andrychowie mieszkańcy powiatu wadowickiego mieli okazję skorzystać z indywidualnych porad pracowników PUP oraz zaproszonych przedstawicieli instytucji współpracujących z Urzędem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się informacje i porady w dziedzinie prawa pracy udzielane przez przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy – Pana Piotra Motłocha oraz Panią Magdalenę Gaweł. Osoby odwiedzające Urząd chętnie korzystały również z konsultacji Pana kpt. Cezarego Pązika oraz Pani Doroty Rusin, dotyczących możliwości podjęcia zatrudnienia w Narodowych Siłach Zbrojnych. W tym dniu odbyły się także zajęcia na temat nowoczesnych technik rekrutacji. Spotkanie prowadzone było przez  Panią Małgorzatę Barszczak – specjalistę ds. rekrutacji, która udzielała cennych wskazówek dotyczących przygotowania  dokumentów aplikacyjnych, sposobu prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej oraz różnych metod i narzędzi stosowanych w procesie zatrudniania. Zainteresowani mieli również możliwość uzyskania indywidualnych porad w tym zakresie.
W dniu 22 stycznia w Placówce PUP w Wadowicach  zorganizowany został Dzień Otwarty  pn. "Kompedium przedsiębiorczości". Osoby zainteresowane uruchomieniem własnej działalności gospodarczej mogły skorzystać z fachowej wiedzy przedstawiciela Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Pana Brunona Kaczorowskiego, przedstawiciela Urzędu Skarbowego – Pani Renaty Targosz, przedstawiciela Biura Rachunkowego – Pani Katarzyny Hereda-Jania oraz pracowników PUP. W ramach dwóch sesji każdy z przedstawicieli wygłosił wykład na temat procedur związanych z uruchamianiem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Zainteresowani mieli także możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z przedstawicielami każdej z obecnych instytucji.
W ramach Tygodnia z Małopolskimi Urzędami Pracy w Andrychowie oraz w Wadowicach zorganizowano również grupowe warsztaty na temat świadomego i celowego wykorzystania własnych możliwości w planowaniu kariery zawodowej. Uczestnicy tych zajęć mieli okazję rozpoznania własnych preferencji, predyspozycji zawodowych i osobowościowych oraz uzyskania wsparcia w zakresie motywacji do działania.