Kulinaria z Doliny Karpia

18 stycznia  w Gminnym Ośrodku Kultury w Tomicach odbyło się spotkanie promujące trzy najnowsze publikacje Stowarzyszenia „Dolina Karpia”. Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wadowicach ze Starostą – Jackiem Jończykiem, Przewodniczącym Rady Powiatu – Józefem Łasakiem i członkiem Zarządu Powiatu – Bartoszem Kalińskim, Wójtowie gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu "Dolina Karpia", przedstawiciele ośrodków kultury, kół gospodyń wiejskich oraz Stowarzyszenia "Dolina Karpia".
Pierwszą z prezentowanych książek był zbiór 68 przepisów "Kulinaria z Doliny Karpia".
To książka kucharska adresowana do wszystkich, których interesują tradycyjne i lokalne smaki kuchni regionalnej. Zawiera ona przepisy zarówno na dania rybne, czyli karpia pod przeróżnymi postaciami, jak i na inne potrawy lokalne, z których słynie Dolina Karpia. Wśród wielu potraw prezentowanych w książce można znaleźć też przepisy przygotowane przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich oraz uczniów ZSRCKU z Radoczy. Prezentacji towarzyszyła degustacja potraw przygotowanych przez autorów przepisów oraz występ artystyczny młodzieży z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy.
W bogatym programie artystycznym uczniowie ZSRCKU przedstawili zgromadzonym prowadzone kierunki kształcenia, w montażu słowno-muzycznym przybliżyli postać Patrona Szkoły, atmosferę panującą w Szkole oraz możliwości edukacyjnego rozwoju młodzieży, nie tylko zawodowego i przedmiotowego, ale i artystycznego. ZS RCKU oraz  przedstawiciele  kół gospodyń wiejskich otrzymali od Stowarzyszenia „Dolina Karpia” dyplom z podziękowaniem za przygotowanie przepisu do książki kucharskiej „Kulinaria z Doliny Karpia”.
Drugą prezentowaną publikacją była książeczka dla dzieci "Wędrówki czapli po Dolinie Karpia" – zbiór wierszy i bajek o każdej z siedmiu gmin Doliny Karpia. Promocję tej książki uświetnił występ zespołu "Wiolinki" oraz recytacja przez dzieci z ZSP Tomice wybranych wierszy.
Na zakończenie przedstawiono ostatnią publikację – album "Dolina Karpia", w którym zostały zebrane zdjęcia z malowniczych terenów Doliny.