Święto szachów w Wadowicach

Święto szachów w Wadowicach

To był niesamowity weekend w Wadowicach. W papieskim mieście rozegrano aż dwa turnieje szachowe.

W sobotę, 25 września, odbył się  IV turniej o Puchar Starosty, natomiast w niedzielę, 26 września, V turniej o Puchar Burmistrza. Miejscem zmagań było Ognisko TKKF Leskowiec. W obu wydarzeniach brało udział wiele szachowych znakomitości z całej Polski. Liczną reprezentację miał również rodzimy klub  Wieża Wadowice. Do zawodów stanęli zawodnicy młodzi – siedmio- i ośmioletni, jak i bardziej doświadczeni, zarówno panie jak i panowie.

Święto szachów w Wadowicach

W turnieju o Puchar Starosty rywalizowało 77 uczestników. Zmagania wsparł Powiat Wadowicki w ramach otwartego konkursu ofert w dziedzinie kultury fizycznej w 2021 r. Pierwsze miejsce zajął Mirosław Grabarczyk, który o włos wyprzedził w klasyfikacji końcowej Nazara Ustianovicha z Olimpijczyka Chrzanów. Podium dopełnił Damian Lewtak z Mksz Gryf Dębica. Świetnie spisał się szesnastoletni Bartłomiej Turski z UKS Czarny Koń Olkusz, zajmując czwarte miejsce oraz będąc najlepszym spośród juniorów. Najlepszą kobietą była Izabela Tokarz z UKS Hetman Koronny Trzebinia.

Spośród zawodników Klubu Wieża Wadowice najlepszy okazał się Marek Szczerba, zajmując doskonałe ósme miejsce. Brawa należą się również najmłodszym – Agnieszce Ślusarczyk z MKS MOS Wieliczka, Stasiowi Malata z Wieży Wadowice oraz Bartoszowi Mazgaj z KSz Dwie Wieże Kraków.

Święto szachów w Wadowicach

 

W turnieju niedzielnym startowały 82 osoby. Bezkonkurencyjnym okazał się Jerzy Kyć z Tsz Skoczek Sędziszów Małopolski. Na podium znalazł się jeszcze Razim Vadim z Ukrainy oraz Damian Lewtak z Mksz Gryf Dębica. Najlepszym juniorem okazał się Bartłomiej Turski z UKS Czarny Koń Olkusz, najlepszą kobietą – Martyna Wikar z LKSz GCKiP Czarna. Najwyższe miejsce spośród lokalnych graczy Klubu Wieża Wadowice ponownie zajął Marek Szczerba. Najmłodsi gracze to ponownie Agnieszka Ślusarczyk oraz Staś Malata, do których dołączył tym razem Bruno Przybyś z UKS przy SP 8 Chrzanów.

(Opr. na podstawie materiałów nadesłanych przez A. Madeja – prezesa Klubu Szachowego Wieża Wadowice)