Kulinarny sukces uczennic z Radoczy

Kulinarny sukces uczennic z Radoczy

W niedzielę, 26 września br. podczas Wielkich Zatorskich Żniw Karpiowych na łowisku wędkarskim w Podolszu odbyły się Mistrzostwa Szkół Gastronomicznych w Grillowaniu Karpia. Pierwsze miejsce w konkursie zajęły uczennice Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy.
Do rywalizacji w turnieju stanęło pięć drużyn kucharskich z następujących szkół: Powiatowy Zespół nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu, Wielozawodowy Zespół Szkół w Zatorze, Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie, Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy.
Zespół Szkół w Radoczy reprezentowały Aleksandra Kantorska i Kinga Zając, uczennice klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Przygotowały potrawę „Grillowane steki z karpia w towarzystwie warzyw i sosu” i zajęły I miejsce. Według organizatorów oraz jury tegoroczne mistrzostwa były na bardzo wysokim poziomie, a rywalizacja wyrównana. Tym bardziej cieszy zwycięstwo uczennic z powiatu wadowickiego, które zapewniły sobie miejsce w przyszłorocznym konkursie najlepszych szkół gastronomicznych z Małopolski.
Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.