„Razem w stronę życia”

Do 15 grudnia br. Stowarzyszenie „ADIUTARE”  realizuje projekt pn. „Razem w stronę życia”, dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zapraszamy osoby w trudnej sytuacji życiowej do skorzystania z usług terapeuty, psychologa i pracownika socjalnego w każdą środę w godz. 16.00 – 19.00 w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Wojtyłów 16.
14 i 28 listopada (czwartek) o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne spotkania grupy wsparcia dla rodzin osób chorujących psychicznie.
Zakończyła się II edycję  szkolenia  pn. „Pomagać – to nie takie proste” Standardy postępowania z osobami chorującymi psychicznie. Do tej pory zostali wyłonieni liderzy (koordynatorzy) pracy z osobami po kryzysach psychicznych w gminach:
•    Wadowice
•    Kalwaria Zebrzydowska
•    Lanckorona
•    Brzeźnica
W ramach projektu działa również bezpłatny i anonimowy Telefon Zaufania nr 800 141 15, obsługiwany przez profesjonalistów w dni powszednie w godz. 9.00 – 15.00 oraz w środy dodatkowo w godz. 16.00 – 19.00. W ramach projektu funkcjonuje także Biuro Informacji dla Osób Niepełnosprawnych, które ma swoją siedzibę w PCPR w Wadowicach, ul. Mickiewicza  15, a oprócz tego realizuje dyżury w gminach: Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Wieprz, Andrychów.

Oferta „Razem w stronę życia” jest całkowicie bezpłatna.
Serdecznie zapraszamy do udziału!