Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

Organizacja bezpiecznych ferii zimowych dla dzieci i młodzieży na terenie powiatu była głównym tematem posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK) i Komisji Bezpieczeństwa i Porządku (KBP), które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Wadowicach w dniu 10 stycznia 2013 r.
Jak poinformował Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach – mł. insp. mgr inż. Waldemar Krężel, prowadzone są kontrole bezpieczeństwa drogowego zarówno w odniesieniu do przestrzegania przepisów o ruchu drogowym, jak i w zakresie stanu technicznego pojazdów. Podkreślił, że Policja dokonana sprawdzenia stanu technicznego autobusów przed wyjazdem na wycieczkę lub zimowisko; jednocześnie prosił o wcześniejsze zgłaszanie potrzeby przeprowadzenia kontroli. Pozwoli to na sprawne działanie i uniknięcie opóźnień w wyjeździe dzieci.
Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach wraz z jednostkami podległymi zaprasza na ,,Dni Otwartych Komend” dla dzieci i młodzieży szkolnej. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.
Podobną propozycję dla dzieci i młodzieży w okresie ferii przygotowała Państwowa Straż Pożarna, która zaprasza do zwiedzania strażnicy każdego dnia ferii.
Mł. bryg Krzysztof Cieciak z Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach przedstawił wyniki kontroli przeprowadzonych w ośrodkach, w których będzie wypoczywać młodzież. Podkreślił, że nie zgłoszono żadnych zastrzeżeń w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej PSP będzie znajdował się poradnik – Vademecum ,, Bezpieczne zimowisko 2013” – zwierający zestaw przepisów dotyczących bezpieczeństwa pożarowego
w placówkach zimowego wypoczynku.