„Olimpia” z pucharem niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to nie tylko oficjalne obchody, ale i wydarzenia takie jak to. 11 listopada w Zespole Szkół Nr 1 w Choczni zorganizowano 46. Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wadowickiego w tenisie stołowym. Na turniej zaprosili: Ludowy Klub Sportowy ,,OLIMPIA” Chocznia oraz Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

Przy stołach do tenisa stołowego stanęło ponad 80 zawodników z powiatów: wadowickiego, myślenickiego, oświęcimskiego, wielickiego, żywieckiego, bielskiego i suskiego. Zawodnicy rywalizowali w 10 kategoriach wiekowych od żaczek/żaków do seniorek/seniorów.

Mistrzami powiatu w 2016 roku zostali: Zuzanna Bezak, Kacper Frączek-Warias, Martyna Majtyka, Kacper Turecki, Paulina Adamus, Michał Piekarczyk, Paulina Piekarczyk, Kacper Sadowski oraz Dominik Kufel.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna gospodarzy, która wywalczyła 9 z 30 medali do zdobycia. Tuż za tenisistami z Choczni uplasowały się drużyny: CKIS Skawina oraz ANDEERS Żywiec.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był 5 -letni Jakub Turecki ze Szczytnik, natomiast najstarszym ponad 70-letni Jacek Wójcik, człowiek, który o tenisie stołowym w naszym powiecie wie chyba wszystko.

Wysoka frekwencja zawodników, trenerów oraz rodziców pokazała, że dyscyplina ta cieszy się dużą popularnością, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych – podkreślają organizatorzy. – Na kolejne 47.już Mistrzostwa zapraszamy za rok – dodają.