Narodowe Święto Niepodległości w naszym powiecie

Świętowała cała Polska, świętowaliśmy i my. 11 listopada władze Powiatu Wadowickiego oraz radni powiatowi uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych na terenie naszego regionu.

Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński wraz z innymi przedstawicielami powiatu obecny był na obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ponadto, razem z członkiem Zarządu Powiatu Eugeniuszem Kurdasem złożył kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym poległych w obronie Ojczyzny w Brzeźnicy.

Z kolei przewodniczący Rady Powiatu w Wadowicach Jan Gębala stał na czele delegacji, która wzięła udział w obchodach Święta Niepodległości w Wadowicach. Pozostali przedstawiciele powiatu uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych w innych miejscowościach regionu.

Oficjalnym obchodom Święta Niepodległości towarzyszyły imprezy kulturalne i sportowe. O jednej z nich – Turnieju Tenisa Stołowego „O Puchar Niepodległości RP” napiszemy wkrótce.