Prezent na 70-lecie szkoły. Starostwo wyremontuje „serce Ekonomika”

Ponad 300 tys. zł przekaże Powiat Wadowicki na modernizację pomieszczeń warsztatów gastronomicznych w ZS Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach. Szkoła apelowała do Starostwa o ten remont od 15 lat.

W poniedziałek (14.11) starosta wadowicki Bartosz Kaliński zorganizował w szkole konferencję prasową, na której wspólnie z dyrektor ZS Nr 3 w Wadowicach Jolantą Satławą odpowiadał na pytania na temat tej inwestycji.

Prace ruszyły w minionym tygodniu i mają się zakończyć w połowie grudnia br. Prowadzi je firma MARBUD ze Świnnej Poręby, która wygrała postępowanie przetargowe. W ramach podpisanej umowy wykonawca przeprowadzi przebudowę z rozbudową warsztatów szkolnych gastronomicznych i szatni szkolnej.

Prace polegać będą m.in. na: demontażu starych i montażu nowych instalacji centralnego ogrzewania oraz wody zimnej, ciepłej i kanalizacyjnej; przebudowaniu kotłowni gazowej; instalacji sieci i urządzeń elektrycznych; wymienieniu stolarki okiennej i drzwiowej; a ponadto na przeprowadzeniu wykuć, robót murowych, tynkowania, malowania, ułożenia posadzek i okładzin ścian.

Potrzebę przeprowadzenia remontu zgłaszaliśmy do zarządu Powiatu od
15 lat i cieszymy się, że w końcu uda się go zrealizować –
wyznaje
Jolanta Satława. – Pomieszczenia warsztatów gastronomicznych to „serce
szkoły”, które musiało zostać przebudowane nie tylko ze względu na
przestarzałe urządzenia. Dzięki tej inwestycji uczniowie będą mogli
swobodnie poruszać się pomiędzy pomieszczeniami warsztatów szkolnych bez
konieczności wychodzenia na zewnątrz budynku
– dodaje.

Warto podkreślić, że jest to jeden z etapów modernizacji warsztatów, który w późniejszym czasie umożliwi generalny remont „serca warsztatów”, czyli kuchni właściwej wraz z pomieszczeniami pomocniczymi i zapleczem magazynowym, zaproponowanymi we wniosku złożonym przez Powiat Wadowicki do RPO WM na lata 2014-2020.

Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, placówka całkowicie zmodernizuje i unowocześni pracę warsztatów szkolnych, co pozwoli spełnić wszystkie wymogi sanitarne, a jednocześnie umożliwi uczniom zdobywanie wiedzy i doświadczenia w oparciu o nowoczesną bazę dydaktyczną.

Przypomnijmy, że w tym roku szkoła obchodzi 70-lecie istnienia. Lepszego prezentu z okazji jubileuszu nie mogła sobie wymarzyć.