„My pandemii się nie damy, o miłości zaśpiewamy…”

„My pandemii się nie damy, o miłości zaśpiewamy…”

IX edycja Walentynkowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej o Miłości odbyła się w nieco innej formie niż w latach poprzednich.
Co prawda utalentowanych muzycznie i językowo młodych ludzi nie mogliśmy gościć osobiście w murach naszej szkoły, ale tradycja konkursu, którą pielęgnujemy od lat nie została przerwana przez COVID-19. Tegoroczne wydarzenie zorganizowano przy pomocy narzędzi powszechnie stosowanych do nauki i pracy zdalnej.

Uczestnicy mieli za zadanie nagrać klip wideo, na którym wykonują piosenkę w języku obcym. Wielu wykazało się dużą kreatywnością i włożyło ogrom pracy w przygotowanie nagrania. Nadesłane videoclipy zostały zaprezentowane przy okazji spotkania Rady Pedagogicznej ZSCKU w Radoczy, a powołane do oceniania jury wybrało najlepszych.

Tegorocznymi laureatami Walentynkowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej o Miłości po burzliwych obradach jury zostali:
1. Oliwia Kaleta – ZS Nr 3 w Przytkowicach
2. Hubert Targosz – SP Nr 2 w Wadowicach
3. Zuzanna Słoma – SP w Ryczowie
4. Maria Bolek – SP w Radoczy
5. Gabriela Momot – SP w Przeciszowie.

Spośród wielu wspaniałych występów na wyróżnienie zasłużyli:
*Aleksandra Sałaciak, Hanna Mendyk – SP Nr 1 w Przeciszowie
* Julia Cichoń, Natalia Spisak, Emilia Rączka, Zuzanna Gibas – SP w Radoczy
*Wiktoria Mostowik – ZSP w Witanowicach.

Nasz tegoroczny konkurs uświetnił swoim występem zespół „Co słychać” w składzie: Emilia Kokoszka, Justyna Klimek, Łukasz Klimek, Kacper Nidecki, reprezentujący Agencję Artystyczną All-music w Zatorze.

Laureatom serdecznie gratulujemy talentu a opiekunom dydaktycznym i rodzicom dziękujemy za wsparcie i motywację do rozwijania pasji, jaką jest nauka języków obcych poprzez śpiewanie piosenek.

Nauczyciele języków obcych ZSCKU w Radoczy