Miliony na inwestycje drogowe w Lanckoronie

Takich pieniędzy tu jeszcze nie było. Ponad 3 mln zł przeznaczyły w tym roku władze Powiatu Wadowickiego na inwestycje w gminie Lanckorona. Ten urokliwy region w kilku miejscach chwilowo zamienił się w plac budowy. Przy zabytkowym rynku powstaje nowy chodnik i droga, a „nad Cedronem” – wielki, nowoczesny most.

We wtorek (10.10) starosta Bartosz Kaliński wraz z radnym z Lanckorony Zbigniewem Frasiem osobiście sprawdzali stan prowadzonych inwestycji. Jak się okazało, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, roboty idą pełną parą.

Nowy most nad rzeką Cedron, na granicy gmin Lanckorona i Stryszów, powoli nabiera kształtów. Wykonano już fundamenty przyczółków oraz zbrojenie muru oporowego. Inwestycja warta 2,3 mln zł ma zakończyć się do końca listopada br.

Z kolei w centrum Lanckorony rozpoczęła się niedawno przebudowa ul. 3 Maja. To jedna z głównych dróg prowadzących do zabytkowego Rynku w Lanckoronie, który rokrocznie odwiedza setki tysięcy turystów z Polski i zagranicy.