Wielkie remonty w szkołach. „Właśnie tak rozumiemy naszą misję!”

O tym, że dach sali gimnastycznej wadowickiego LO wymaga pilnego remontu, nie wiedziano od roku czy dwóch, ale od 10 lat. Rokrocznie w trakcie intensywniejszych opadów deszczu liczne nieszczelności poszycia powodowały zalewanie parkietu. Ciągle łatanie nie poprawiało sytuacji.

Dlatego postanowiliśmy rozwiązać ten problem i przeznaczyliśmy z naszego budżetu 70 tys. zł na generalny remont tego dachu. Wykorzystaliśmy do tego najgrubszą na rynku papę termozgrzewalną, która rozwiąże problem na minimum 25 lat – mówi starosta Bartosz Kaliński.

Remont w LO zakończy się w ciągu kilkunastu dni. To już drugi szkolny dach, jaki starostwo remontuje w tym roku. W okresie wakacji za ponad 130 tys. zł wymieniono przeciekający dach w budynku byłego Internatu w wadowickim „Mechaniku”.

Nie wprowadzamy i nie zamierzamy wprowadzać ideologii do szkół. Naszym celem jest zapewnienie młodzieży kształcenia w komfortowych warunkach i na najwyższym poziomie. To jaki młodzi ludzie mają mieć światopogląd, powinno się pozostawić im samym oraz ich rodzicom – uważa Bartosz Kaliński. – Nasze szkoły średnie zapewniają uczniom najwyższy w kraju poziom zdawalności matur oraz egzaminów zawodowych. Zawdzięczamy to świetnym nauczycielom pracującym w naszych placówkach, którzy z pasją i zaangażowaniem pomagają młodzieży rozwinąć skrzydła – podkreśla.