Licealiści z Wadowic najlepsi w tenisie stołowym

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Wadowity w Wadowicach w kategorii chłopców oraz Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach w kategorii dziewcząt zwyciężyły w finale powiatowym Licealiady w tenisie stołowym. Zawody rozegrano w dniach 2 i 3 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy, a najlepsze ekipy wywalczyły prawo reprezentowania Powiatu Wadowickiego w trakcie finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany w Nowym Targu.  Turniej odbywał się w miłej i sportowej atmosferze, a zawodnicy prezentowali  wysoki poziom. Nad organizacją zawodów i bezpieczeństwem uczestników czuwali dyrekcja szkoły , nauczyciele wychowania fizycznego oraz obsługa medyczna.
Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali z rąk kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Aliny Wolas oraz Dyrektora ZS RCKU w Radoczy Stanisława Gliwy puchary oraz pamiątkowe dyplomy, ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach. Zawody rozegrano w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

WYNIKI:

Dziewczęta (2.04.2014 r.):

I miejsce: ZS Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach (Kinga Weiss, Karolina Kulak, Magdalena Kulak)
II miejsce: ZS Nr 2 im. ks. S. Staszica w Wadowicach (Sylwia Michalec, Patrycja Leśniak)
III miejsce: ZSiPO im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej (Sylwia Bogacz, Paulina Fraś, Patrycja Jaromin)

Chłopcy (3.04.2014 r.):

I miejsce: I LO im. M. Wadowity w Wadowicach (Piotr Zając, Gabriel Gołda, Dawid Paczyński)
II miejsce: ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej (Krystian Palacz, Michał Kopacz, Szymon Studnicki)
III miejsce: ZS RCKU  im. Jana Pawła II w Radoczy (Dawid Płonka, Jakub Mączka, Jacek Baran)