Kolędujmy Małemu

W dniu 25 stycznia 2012 roku w podziemiach kościoła pw. Świętego Piotra Apostoła w Wadowicach odbył się XI Konkurs Kolęd Domów Pomocy Społecznej pt.”Kolędujmy Małemu”. Organizatorem imprezy był Dom Pomocy Społecznej im Św. O.R. Kalinowskiego w Wadowicach przy ulicy Pułaskiego 5. Organizatorzy pragną podziękować księdzu prałatowi Tadeuszowi Kasperkowi za ciepłe przyjęcie w kościelnych murach.. Konkurs otworzył Starosta Wadowicki Jacek Jończyk. Wśród zaproszonych gości była dyrektor PCPR Barbara Pindel-Polaszek oraz Dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej, które uczestniczyły w corocznym konkursie kolęd.

Zaprezentowały się zespoły:
– „Tacy Sami”  DPS  z Wadowic ulica Pułaskiego 5
– „Seniorzy”  DPS z  Wadowic ulica Parkowa 1
– „Znaki Zodiaku”  DPS z Izdebnika
– „Poszukiwacze Szczęścia” DPS z Zatora
– „Czarne Kruki” DPS z Zebrzydowic
– „Krokus” DPS z Makowa Podhalańskiego
– „ Klaps” Środowiskowy Dom Samopomocy z Wadowic z Filią w Andrychowie
– „Przyjaciele” DPS z Bulowic
– „Sarabanda” DPS z Płaza
– „Słoneczniki” DPS z Wadowic ulica Lwowska

W przerwie konkursu artyści i goście zostali zaproszeni na ciepły posiłek i słodkości. Programy artystyczne ukazały wyjątkowe talenty i możliwości osób niepełnosprawnych. Na zakończenie konkursu każdy zespół otrzymał nagrody przekazane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach.

Tego samego dnia ks. Prałat Tadeusz Kasperek poświęcił trzy samochody, które zostały zakupione dla Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Izdebniku, Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach przy ul. Parkowej 1 oraz Domu Pomocy Społecznej im. Św. O. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach przy ul. Pułaskiego 5. Zakup w 30 % został sfinansowany ze środków PFRON pozostałą część kosztów pokrył Powiat Wadowicki.
Mieszkańcy DPS-ów ze względu na wiek oraz stan zdrowia często wymagają specjalistycznego leczenia i rehabilitacji. Nowe pojazdy umożliwią im dojazd do nierzadko odległych placówek służby zdrowia. Każdy z zakupionych samochodów będzie też służył integracji mieszkańców Domów ze środowiskiem lokalnym, zapewni im transport m.in. na przeglądy twórczości osób niepełnosprawnych oraz zawody sportowe.