XXXVI Rajd Zimowy

Ponad 450 uczestników – w większości uczniów szkół z terenu Powiatu Wadowickiego i sąsiednich – wzięło udział w rozegranym 21 lutego 2013 r. XXXVI Rajdzie Zimowym po Ziemi Andrychowskiej zorganizowanym przez Oddział Zakładowy PTTK „Andropol” i Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.
Po Rajdzie uczestnicy zgromadzili się w Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie gdzie mogli odpocząć przy ciepłej herbacie i poczęstunku. Tam też rozegrano konkursy: krajoznawczy, piosenki turystycznej, pierwszej pomocy oraz sprawności. Wszyscy chętni mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy na pokazach przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy.
Zakończenie imprezy zgromadziło liczne grono znakomitych gości, m.in.: Wicestarostę Martę Królik oraz Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Wadowicach Sebastiana Ramendę. Wręczyli oni najlepszym uczestnikom konkursów pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach. Wyróżniono ponadto najmłodszych uczestników rajdu – dzieci z Przedszkola Nr 1 w Andrychowie oraz najstarszego uczestnika – pana Stanisława Szczepańczyka z Kęt. Puchar dla najliczniej reprezentowanej szkoły – ufundowany przez Powiat Wadowicki – trafił do rąk uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie.