I Gala Kształcenia Zawodowego w Małopolsce

Uroczysta Gala Kształcenia Zawodowego stanowiła podsumowanie pierwszego roku realizacji projektu „Modernizacja Kształcenia zawodowego w Małopolsce” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Powiat Wadowicki przystąpił do projektu, który ma być realizowany do końca 2014 roku,  w 2010 r.

Gala była doskonałą okazją do podsumowania działań realizowanych w ramach projektu. Uroczystego otwarcia dokonał  Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Roman Ciepiela, a Kierownik Projektu Pan Dariusz Styrna przedstawił krótką informację nt. działań realizowanych w ramach projektu za miniony okres oraz podziękował wszystkim osobom  zaangażowanym za podejmowanie działań  na rzecz realizacji projektu. Na uroczystej Gali obecni byli również Małopolski Wicekurator Oświaty  Pan Grzegorz Baran oraz Wiceprezes Firmy Comarch S.A. Pan Zbigniew Rymarczyk.
W czasie Gali wręczono nagrody i wyróżnienia dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Lidera Projektu – Urząd Marszałkowski w Krakowie pn. „Mam zawód. Mam fantazję”. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wadowickiego w trzech kategoriach: plakat, fotografia i film.
Wyróżnienia w kategorii „Plakat” otrzymały uczennice: Justyna Srokosz i Joanna Szczur z Zespołu Szkół Specjalnych w Wadowicach, których opiekunem była Pani Iwona Porzycka.
W kategorii „Fotografia” wyróżniona została Alicja Szydłowska uczennica Zespołu Szkół nr 3
w Wadowicach za zdjęcie pn. „Potęga dźwięku”, której opiekunem była Pani Monika Niedziela.
W kategorii „Film” wyróżnienia otrzymali: uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach: Bartłomiej Janik, Jakub Góralczyk, Tomasz Fujak, Mateusz Gurdek, Mateusz Kaczor i Patryk Jamróz za film
pn. „Z fantazją po pracę”. Opiekunem tej grupy uczniów był Dyrektor szkoły Pan Jerzy Kotaś.

Projekt systemowy Województwa Małopolskiego jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki działanie 9.2. Głównym celem projektu jest wzmocnienie kształcenia zawodowego w poszczególnych branżach, powiązanie oferty edukacyjnej z potrzebami rynku pracy, poprawa społecznego wizerunku kształcenia zawodowego.
Zachęcamy młodzież techników i zasadniczych szkół zawodowych do uczestniczenia w bezpłatnych dodatkowych zajęciach organizowanych w szkołach, w kursach specjalistycznych, czy wizytach zawodoznawczych w zakładach pracy organizowanych w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.