Biegli nie tylko po zaporze

Około 200 zawodników wzięło udział w II Biegu na Zaporę - Świnna Poręba, który odbył się wczoraj, 22 sierpnia br.

Około 200 zawodników wzięło udział w II Biegu na Zaporę – Świnna Poręba, który odbył się wczoraj, 22 sierpnia br. Trasy były bardzo wymagające, ale zawodnicy, jak na prawdziwych sportowców przystało, podołali wyzwaniu. Brawa należą się także głównemu organizatorowi – Wodom Polskim za perfekcyjne przygotowanie wydarzenia.

W pełnym słońcu biegaczki i biegacze mieli do pokonania dwie trasy – 5 i 10 km. Obie biegły przez malownicze, górskie okolice. Start i metę wyznaczono na koronie zapory. Na wszystkich – w większości potwornie zmęczonych, ale i niezmiernie zadowolonych z pokonania trasy i własnych słabości – zawodników czekały medale. Na najlepszych pamiątkowe statuetki i upominki ufundowane m.in. przez Wody Polskie, Urząd Wojewódzki w Krakowie, Powiat Wadowicki, Powiat Suski oraz Gminę Stryszów.

Osoby, które wczoraj przybyły nad zaporę (byli wśród nich m.in. reprezentanci naszego samorządu: starosta Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec oraz członek zarządu Mirosław Sordyl) mogły nie tylko wziąć udział bądź śledzić zawody, ale i skorzystać z wielu innych atrakcji. Stoiska edukacyjne, gry i zabawy dla dzieci, możliwość zwiedzania zapory, elektrowni wodnej i ośrodka zarybieniowego – to kilka z nich.

Kto jest ciekaw wyników II Biegu na Zaporę – Świnna Poręba – niech zajrzy tutaj

Kto chce obejrzeć zdjęcia z wydarzenia – niech spojrzy np. na te zamieszczone na naszych profilu na FB.