„Zbudujemy domek dla jeża” – młodzi promują swój pomysł

18 sierpnia grupa inicjatywna realizująca projekt pt. „Zbudujmy domek dla jeża” finansowany z Europejskiego Korpusu Solidarności zorganizowała spotkanie upowszechniające rezultaty przedsięwzięcia. W spotkaniu uczestniczyli wolontariusze oraz społeczność lokalna.

30 sierpnia dobiega końca realizacja projektu. Grupa inicjatywna zrealizowała już zaplanowane w projekcie działania i obecnie upowszechniania rezultaty swojego pomysłu. Zostały przygotowane tablice informacyjne, broszury i ulotki. Zaplanowano spotkania, prelekcje, przekazywane są informacje do mediów społecznościowych.

W celu promocji rezultatów projektu grupa inicjatywna zaprosiła do udziału w spotkaniu swoich rówieśników, rodzeństwo oraz właścicieli ogródków działkowych, w których zostały ulokowane domki dla jeży. W siedzibie Hufca Pracy zaprezentowano prezentację multimedialną, zdjęcia i broszury przygotowane w ramach projektu. Ponadto, młodzież pokazała zaznaczone na mapie miejsca z lokalizacją wszystkich domków. Następnie wszyscy udali się do wadowickiego parku, a także na ogródki działkowe w celu obejrzenia i ocenienia domków.

Przy okazji autorzy projektu dokonali kontroli stanu technicznego domków oraz uzupełnili brakującą słomę. Następnie cała grupa przeszła pod Wadowickie Centrum Kultury, aby  skontrolować stan techniczny domku, który został umieszczony w tym miejscu trzy miesiące temu. Za zgodą dyrekcji WCK tablice upowszechniające rezultaty projektu zostały postawione w głównym holu, tuż przed wejściem na salę kinowo – teatralną. Również przed budynkiem WCK wolontariusze rozdawali broszury informacyjne o zrealizowanym projekcie. (opr. na podstawie nadesłanej informacji).

„Zbudujemy domek dla jeża” – młodzi promują swój pomysł

„Zbudujmy domek dla jeża” - młodzi mieszkańcy powiatu w sieprniu promują swój pomysł