Plener rozpoczęty

W Lanckoronie w restauracji „Sielanka” w dniu 6 września 2011 r. zainaugurowano Powiatowy Plener Malarsko-Fotograficzny organizowany przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej (TMZW).
Imprezę otworzyli Starosta Wadowicki Jacek Jończyk i Prezes TMZW Janusz Sobala. Starosta Wadowicki w swoim wystąpieniu podkreślił, że kultura stanowi ważny element życia mieszkańców powiatu. Dlatego gratulował organizatorom podjęcia tej inicjatywy, której efektem będą m.in. prace inspirowane pięknem Ziemi Wadowickiej.
 Historię TMZW i dotychczasowych plenerów przybliżył licznie zebranym gościom współorganizator wydarzenia Zbigniew Jurczak. Na otwarciu byli obecni uczestnicy pleneru, którzy przybyli do Lanckorony z całej Polski, reprezentanci Towarzystwa Przyjaciół Lanckorony, Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych z Krakowa oraz miłośnicy sztuki z Lanckorony i okolic.
Po zakończeniu pleneru przewidziane są wystawy fotografii i obrazów oraz spotkania autorskie.
Zadanie jest współfinansowane z budżetu powiatu wadowickiego.