Powiatowe Zawody w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

W Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 22 września 2012 r. odbyły się IV Powiatowe Zawody w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Najlepsza okazała się młodzież z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pod okiem wykwalifikowanej specjalistycznej kadry ratowniczej do rywalizacji stanęło siedem drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wadowickiego.
Zawody składały się z dwóch części. W pierwszej wszyscy członkowie drużyn rozwiązywali test zawierający pytania z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. W drugiej części zawodów uczestnicy wykazywali się praktycznymi umiejętnościami.
W ocenie sędziów wszyscy uczestnicy mogli pochwalić się bardzo dobrym przygotowaniem teoretycznym jak i praktycznym.
W „IV Powiatowych Zawodach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej 2012” pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej, drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół – Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy, trzecie miejsce drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wadowicach.
Najlepsi odebrali pamiątkowe statuetki wykonane ze szkła w szkolnych warsztatach oraz nagrody rzeczowe z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu Józefa Łasaka, Wicestarosty Marty Królik, Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Rady Powiatu Wadowickiego Marka Cimera oraz Dyrektor szkoły Barbary Pająk.