Zielona tarcza planety

„III Małopolski Dzień dla Klimatu” pod hasłem #drzewo dla klimatu dotyczy trzech zagadnień:
Drzewa są ważny element mający wpływ na klimat naszego powiatu,
Jak prawidłowo posadzić drzewa?
Jakie drzewa dostarczają najwięcej tlenu?

Celem kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „drzewo dla klimatu” jest edukacyjna ekologiczna oraz kształtowanie i promowanie postaw proekologicznych. Działania podjęte w ramach projektu mają na celu w szczególności zwrócenie uwagi na rolę drzew i lasów, możliwość ochrony, sposobu ograniczenia negatywnego wpływu człowieka na przyrodę oraz problem postępujących zmian klimatu i konieczność adaptacji do nich.

Zielona tarcza planety Zielona tarcza planety

Ważne informacje dot. drzew znajdziecie w ulotce przygotowanej w ramach w ramach projektu LIFE IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE IP EKOMAŁOPOLSKA / LIFE 19 IPC/ PL/000005 realizowanego przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW oraz kampanii informacyjno-edukacyjnej „III Małopolski Dzień dla Klimatu”.