Zarząd Powiatu wizytuje Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach

W czwartek – 14 lutego 2013 r. Starosta Wadowicki – Jacek Jończyk, Wicestarosta – Marta Królik oraz członkowie Zarządu Powiatu w Wadowicach: Ireneusz Cholewa, Józef Jodłowski oraz Bartosz Kaliński wzięli udział w spotkaniu z dyrekcją Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, dotyczącym  najważniejszych prac zrealizowanych w ostatnim czasie w wadowickiej lecznicy. W spotkaniu z ramienia ZZOZ uczestniczyli: Dyrektor – Urszula Lasa, Zastępca Dyrektora ds. Technicznych – Witold Ponikło, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa – Grzegorz Skałkowski oraz główny księgowy – Agnieszka Wcisło.
Samorządowcy wizytowali oddziały wadowickiego szpitala. Mieli okazję przyjrzeć się nowo wyremontowanym pomieszczeniom w Pawilonie „C” oraz w starym budynku szpitala. Odnowione sale, pachnące farbą łazienki i korytarze, piękna kolorystyka ścian – to wszystko robi wrażenie. W odnowionym Pawilonie „C” w ramach projektu „Rewitalizacja i poprawa standardu usług medycznych ZZOZ w Wadowicach przez wykończenie nowego pawilonu i dostosowanie istniejącego do wymogów prawa” mieszczą się oddziały: Anestezjologii i Intensywnej Terapii i Chirurgii Ogólnej z pododdziałem Chirurgii Urazowej, a w najbliższym czasie zostaną przeniesione Oddział  Ginekologiczno-Położniczy oraz Noworodkowy.
Prace remontowe i dostosowawcze prowadzone były nie tylko w Pawilonie „C”, lecz także w starym budynku szpitala, gdzie przeniesiono dwa oddziały wewnętrzne, Poradnię Rehabilitacyjną oraz uruchomiono nowy Oddział Geriatrii. W ubiegłym roku, w Pawilonie „D” oddano do użytku blok operacyjny – jeden z najnowocześniejszych w Małopolsce. Dyrekcja ZZOZ i władze Powiatu Wadowickiego rozważają też odnowienie elewacji Pawilonu C. Jeśli taka decyzja zapadnie, ZZOZ będzie ubiegać się o dofinansowanie tej inwestycji ze środków zewnętrznych.
– Warto zauważyć, że pomimo ciągle prowadzonych prac remontowych szpital funkcjonuje normalnie – mówi dyrektor Urszula Lasa – Nie liczymy tylko na pieniądze z zewnątrz. Z własnych środków kupujemy sprzęt medyczny i finansujemy szkolenia dla pracowników – dodaje dyrektor ZZOZ.
W przyszłym tygodniu nowo wyremontowane pomieszczenia ZZOZ-u będą mieli okazję obejrzeć wszyscy radni Rady Powiatu w Wadowicach.