Z Nowym Rokiem szybkim krokiem… po chodniku w Kleczy

Wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja właśnie się realizuje. Zgodnie z obietnicą władz Powiatu Wadowickiego zakończyła się budowa pierwszego odcinka chodnika w Kleczy. W 2018 roku trakt ten jeszcze się wydłuży.

To bardzo dobra wiadomość. Władze powiatu realizują kolejną inwestycję w Gminie Wadowice. W Kleczy Dolnej na koniec 2017 roku powstało 160 metrów chodnika dla pieszych wraz z poprawą odwodnienia w ciągu drogi powiatowej.

W imieniu swoim i mieszkańców Kleczy jestem wdzięczny staroście za to, że dotrzymał słowa. Obiecał Pan, że do końca 2017 roku chodnik będzie zrobiony i jest – mówi sołtys Kleczy Dolnej, Ireneusz Chrapla.

Warto podkreślić, że nie wszyscy wierzyli, że uda się sfinalizować tę inwestycję z końcem starego roku. Na Facebooku powstała nawet specjalna grupa, na której zarzucano pracownikom Starostwa oraz władzom powiatowym kłamstwa, nieudolność i rozsyłano informacje, że chodnik ten nie powstanie nigdy. Wątpliwości nie miał jednak starosta wadowicki, Bartosz Kaliński.

Były zawirowania przy budowie tego chodnika, ale obiecałem, że pierwszy jego fragment będzie gotowy do końca 2017 roku i dotrzymałem słowa. Było mi przykro, gdy mnie i moich pracowników niektórzy internauci obrażali zarzucając nam, że kłamiemy i kpimy z mieszkańców. Teraz jednak, gdy patrzę na ten nowy chodnik, czuję satysfakcję, że ja i moja drużyna z Batorego jesteśmy skuteczni – mówi Bartosz Kaliński.

Koszt tej inwestycji to nieco ponad 148 tysięcy złotych, z czego 100 tysięcy pochodzi z budżetu Powiatu Wadowickiego, a pozostałą kwotę dołożyła Gmina Wadowice. W 2018 roku budowa chodnika będzie przez powiat kontynuowana. Cały projekt sporządzony jest bowiem aż na 1,4 km.

Bardzo się cieszę, że się udało. Były drobne problemy z projektem i pozwoleniami, ale dopięliśmy swego i budujemy w Kleczy chodnik, co poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i to jest najważniejsze – podkreśla Marek Ciepły, radny powiatowy.