Wiosenne biegi przełajowe

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych ponad 400 uczniów szkół Powiatu Wadowickiego rywalizowało w finale powiatowym w biegach przełajowych, rozegranym w dniu 15 kwietnia 2014 r. na stadionie MKS Skawa Wadowice.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych startowali w biegach indywidualnych z podziałem na poszczególne roczniki (uczniowie klas III i IV rywalizowali wspólnie), natomiast reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjów konkurowali w biegach sztafetowych.
Ośmiu najlepszych zawodników poszczególnych biegów oraz po dwie najlepsze sztafety będą reprezentować Powiat Wadowicki w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany w Nowym Targu. Dyplomy i puchary dla najlepszych zawodników i drużyn wręczył radny Rady Powiatu w Wadowicach Jan Gębala oraz kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Alina Wolas.
Zawody zostały zorganizowane w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.