Walentynkowy konkurs piosenki w ZS RCKU w Radoczy

15 lutego 2013 w ZS RCKU  im. Jana Pawła II w Radoczy odbył się pierwszy WALENTYNKOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ O MIŁOŚCI. Organizacja i przeprowadzenie konkursu były wspólnym dziełem nauczycieli języków obcych: Jarosława Wojtala, Barbary Pawlik, Lucjana Pietrykowskiego oraz Dagmary Bacy.
Impreza miała na celu popularyzację nauczania języków obcych poprzez śpiewanie piosenek w różnych językach, kształtowanie umiejętności autoprezentacji i reprezentowania najbliższego środowiska (szkoły, miejscowości), integracji społecznej. Było to możliwe dzięki otwartemu charakterowi imprezy i udziale osób z różnych miejscowości i szkół naszego regionu.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Wzięli w nim udział reprezentanci następujących gimnazjów: Gimnazjum w Polance, Gimnazjum w Tomicach, Gimnazjum ZSP Frydrychowice, Gimnazjum Nr 1 w Przeciszowie i Zespół Szkół  w Graboszycach. Szkoły ponadgimnazjalne reprezentował Zespół Szkół RCKU w Radoczy.
Uczestników oceniało  jury w składzie: Izabela Karska z Wadowickiego Centrum Kultury, Małgorzata Kalińska z Ośrodka Kultury Gminy Tomice oraz Jacek Pacek, reprezentujący Stowarzyszenie ART Doka. Jury przewodniczył opiekun szkolnego zespołu muzycznego – Witold Kołodziejczyk.
Zgodnie z  regulaminem konkursu oceniano stopień trudności piosenki, czystość i poprawność wykonania pod względem językowym, aranżację i choreografię utworu.
Laureatami poszczególnych kategorii zostali uczniowie, którzy otrzymali największą ilość głosów.
W kategorii gimnazja:
I miejsce  zajęły reprezentantki Gimnazjum ZSP Frydrychowice: Aldona Pytel, Magdalena Dziubany oraz Sylwia Wilk, które wykonały piosenkę „I love you” Avril Lavigne.
II miejsce przypadło Karolinie Kruk z Zespołu Szkół w Graboszycach – zaśpiewała piosenkę Amy Winehouse „Valerie”.
 III miejsce zajęła Karolina Żak z Gimnazjum w Tomicach, która wykonała utwór Adele „Someone like you”.
Wśród wykonawców w kategorii szkoły ponadgimnazjalne przyznano dwie nagrody:
 I miejsce przypadło Marlenie Zamorskiej z ZS RCKU w Radoczy. Wykonała ona piosenkę Adele „Someone like you”.
II miejsce zajął Kamil Sadek, również z ZS RCKU z Radoczy. Wykonał piosenkę 3 Doors Down „Here Without You”.

Foto: ZS RCKU w Radoczy.