Uczniowie na basenie

Ponad 230 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Wadowickiego wzięło udział w finale powiatowym w pływaniu, przeprowadzonym w dniu 10 stycznia 2014 r. na Krytej Pływalni „Delfin” w Wadowicach.
Czołowi zawodnicy imprezy rozegranej w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży uzyskali awans do finału wojewódzkiego. Pływacy rywalizowali na dystansie 50 m w stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym oraz motylkowym. Awans do finału wojewódzkiego uzyskało po czterech najszybszych pływaków w każdej konkurencji. Wśród uczniów szkół podstawowych aż 7 przepustek do finału wojewódzkiego wywalczyli uczniowie SP Nr 1 w Wadowicach, a bezkonkurencyjni wśród gimnazjalistów okazali się pływacy z Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie – sześciu zawodników awansowało do kolejnego etapu rywalizacji. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych aż 12 uczniów I LO w Wadowicach będzie reprezentować Powiat Wadowicki w finale wojewódzkim.
Uczniowie rywalizowali również w sztafetach. Wśród szkół ponadgimnazjalnych awans do zawodów wojewódzkich uzyskały ośmioosobowe ekipy I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Wadowity w Wadowicach (chłopcy) i Zespołu Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach (dziewczęta).
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach odebrali z rąk Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Rady Powiatu w Wadowicach Marka Cimera i kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Aliny Wolas pamiątkowe puchary, ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach.