„Profesjonalny start!” dla bezrobotnych absolwentów

Bezrobotni absolwenci w wieku 18 – 27 lat z terenu powiatu wadowickiego mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach w ramach projektu „Profesjonalny start!”. Chętni do wzięcia w nim udziału będą mogli uczestniczyć w kursie z grafiki komputerowej (100 godz.), zdobyć uprawnienia samodzielnego księgowego (120 godz.) oraz spawacza MIG lub MAG (146 godz.).

Projekt potrwa do stycznia 2015 roku. Jak zapewniają organizatorzy – firma Consultor Sp. z o. o. z Krakowa – 90% najbardziej zmotywowanych uczestników weźmie udział w sześciomiesięcznych płatnych stażach zawodowych. Ponadto organizatorzy oprócz materiałów szkoleniowych i wyżywienia zapewniają m.in. dodatek szkoleniowy, zwrot kosztów dojazdu, badań lekarskich, ubezpieczenie, a także pokrycie kosztów egzaminów zewnętrznych.

Szkolenia adresowane są do osób w wieku 18 – 27 lat, które posiadających status absolwenta i są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoby bezrobotne. Ponadto muszą mieszkać na terenie powiatów objętych działaniami projektu, tj. brzeskim, chrzanowskim, krakowskim, myślenickim, olkuskim, oświęcimskim, proszowickim, wielickim lub wadowickim.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej projektu www.profesjonalnystart.consultor.pl lub w biurze projektu, które mieści się przy ul. Szlak 65/709 w Krakowie. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 16:30. Można również zadzwonić na nr 728 449 194 lub 728 449 195.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Kapitał Ludzki – Priorytet VI Rynek Pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie; Poddziałanie 6.1.1Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.