Strażacy z Wadowic apelują o krew dla swojego kolegi

akcja krwiodawstwa, pomoc dla strażaka

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach apelują o oddawanie krwi dla ich kolegi, starszego ogniomistrza Tomasza Kożucha, który we wrześniu br. uległ zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Obecnie przebywa w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
Ciężkie powikłania spowodowały duże zmiany w płucach, jedynym ratunkiem było zastosowanie sztucznego płuco-serca – aparatu ECMO. Najnowocześniejszy sprzęt, a przede wszystkim wiedza lekarzy sprawiły, że strażak przeżył. Teraz czeka go dalsze leczenie.
W geście solidarności z naszym Kolegą i chęci pomocy w długotrwałym procesie leczenia Komenda Powiatowa PSP w Wadowicach wraz z współorganizatorami: Klubem HDK PCK „Strażak” przy KP PSP w Oświęcimiu, Strażackim Klubem HDK „DAR SERCA” przy ZG ZOSP RP w Brzeźnicy, OSP Chocznia, OSP Izdebnik, OSP Włosienica (Pan Tomasz jest jej prezesem – przypis red.), OSP Zarzyce Wielkie, Klubem Motocyklowym Strażaków „Riders Of Flames Mother Chapter”, organizuje zbiórkę krwi pod hasłem „Krew dla Tomka”. Krew można oddawać w terenowych oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie pod hasłem „Krew dla Tomka” na numer miejsca poboru M228. Dla powiatu wadowickiego będzie to Terenowy Oddział Wadowice przy ul. Karmelickiej 5 (wejście od ulicy Szpitalnej) – informują strażacy.
Zbiórka krwi dla Pana Tomasza potrwa do 15 grudnia br. Strażakom z Wadowic zależy, aby akcja objęła swym zasięgiem jak największe grono osób. Swoim patronatem objął ją Małopolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Filipek.