Pandemia wszystko zmienia. Święto Niepodległości w naszym powiecie – symbolicznie, ale godnie

Wczoraj (11.11.2020 r.) przeżywaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Tegoroczne obchody miały wyjątkowy przebieg ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19.
Nie było licznych i radosnych pochodów, koncertów orkiestr dętych, czy wielopokoleniowego śpiewania pieśni patriotycznych. Ale są rzeczy, których pandemia nam nie odebrała. To duma z polskości i pamięć o tych, którym zawdzięczamy to, że żyjemy w wolnym kraju. I właśnie w imię tej pamięci przewodnicząca Rady Powiatu w Wadowicach Zofia Kaczyńska wspólnie z członkami Zarządu Powiatu Małgorzatą Targosz-Storch i Markiem Ciepłym złożyli kwiaty pod pomnikiem Poległych Żołnierzy 12 Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej.
Z kolei w Andrychowie wicestarosta Beata Smolec razem z posłem Markiem Polakiem złożyła kwiaty pod tablicą, która jest dedykowana pamięci żołnierzy Legionów Polskich wywodzących się z Andrychowszczyzny. Wcześniej wicestarosta uczestniczyła we mszy św. i uroczystościach zorganizowanych przy tutejszej parafii św. Macieja.