Stół Wigilijny 2011

Świąteczny nastrój zagościł w restauracji „Park Hotel Łysoń” w Inwałdzie 3 grudnia br. w trakcie imprezy Bogactwo Kulinarne i Obrzędowe Świąt Bożego Narodzenia „Stół Wigilijny 2011” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie.
Celem imprezy, współfinansowanej przez Powiat Wadowicki, była popularyzacja regionalnych potraw wigilijnych i powrót do tradycyjnej kuchni. Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały wspaniałe potrawy, wzbudzające uznanie degustujących. Konkurs uświetniły występy Zespołu Pieśni i Tańca „Kotlina” z Osieka oraz Chóru „Misericordias Domini” z Zagórnika.
XII Konkurs Potraw Regionalnych zgromadził w Inwałdzie wielu znakomitych gości m.in. Joannę Bobowską – Poseł na Sejm RP, Marka Sowę – Marszałka Województwa Małopolskiego, Jacka Jończyka – Starostę Wadowickiego, Józefa Łasaka – Przewodniczącego Rady Powiatu, Martę Królik – Wicestarostę Wadowickiego, Tomasza Żaka – Burmistrza Andrychowa, Zbigniewa Grzyba – Wójta Iwanowic, Małgorzatę Chrapek – Wójta Wieprza, Adama Kręciocha – Wójta Tomic Romana Babskiego – Przewodniczącego Rady Gminy w Andrychowie oraz Agnieszkę Perończyk-Adamek – Wiceburmistrza Andrychowa.

WYNIKI:

Grand Prix:
Koło Gospodyń Wiejskich (KGW) Frydrychowice

W kategorii stolik:
1. KGW Roczyny i KGW Świnna Poręba
2. KGW Przybradz i KGW Targanice
3. KGW Mucharz i KGW Targanice Dolne (Odkrycie roku!)

W kategorii nalewki:
1. KGW Targanice