Spotkanie opłatkowe

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach w dniu 11 stycznia 2013 roku zorganizowało Spotkanie Opłatkowe dla wszystkich rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie Powiatu Wadowickiego oraz dzieci przebywających w pieczy zastępczej. W Spotkaniu Opłatkowym uczestniczyło około 160  osób.
Spotkanie rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji rodzin zastępczych, której przewodniczył Przeor OO. Karmelitów Bosych w Wadowicach – O. Benedykt Belgrau. Rodziny zastępcze aktywnie uczestniczyły we mszy św., czytając modlitwę wiernych i niosąc dary do ołtarza, natomiast dzieci służyły do mszy. Dodatkowo oprawę mszy św. ubogacił swoim śpiewem Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów”.
Następnie zaproszeni goście udali się do Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium OO. Karmelitów. Spotkanie rozpoczęto od symbolicznego łamania się opłatkiem i wspólnych życzeń. Serdeczne słowa dla rodzin skierowali Starosta Wadowicki – Jacek Jończyk, Przeor O. Benedykt Belgrau oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach – Barbara Pindel – Polaszek. W dalszej części spotkania goście obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu oraz występ zespołu, prowadzonego przez rodzinę zastępczą.
Wspólne kolędowanie upływało w świątecznej i rodzinnej atmosferze, dzięki oprawie muzycznej przygotowanej przez Zespół Pieśni i Tańca, oraz udziałowi wszystkich rodzin zastępczych.