Siatkarki z Andrychowa najlepsze

Zwycięstwem uczennic Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie zakończył się powiatowy etap rozgrywek licealiady w siatkówce.  Tym samym zespół z Andrychowa wywalczył prawo reprezentowania Powiatu Wadowickiego w Finale Regionalnym, w którym zmierzy się z mistrzyniami powiatów chrzanowskiego, olkuskiego i oświęcimskiego.
Turniej finałowy rozegrany w Liceum Ogólnokształcącym w Wadowicach 19 lutego 2013 r. zgromadził liczną publiczność – uczniów i nauczycieli popularnego „Gimpla” – która żywiołowo dopingowała wszystkie zespoły. Zmierzyły się w nim cztery zespoły – Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. M. Wadowity w Wadowicach, Zespołu Szkół Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie i Zespołu Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach. Wyłonione zostały one 13 i 15 lutego br. w trakcie turniejów półfinałowych. Najpierw rozegrano mecze półfinałowe, a przegrane zespoły rozegrały mecz o III miejsce. Wszystkie mecze rozegrano w sportowej atmosferze, a zespoły starały się zaprezentować z jak najlepszej strony. Najwięcej emocji wzbudził oczywiście pojedynek finałowy w którym gospodynie zawiesiły wysoko poprzeczkę faworytkom z Andrychowa.
Zawody zostały zorganizowane w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.
13.02.2013 r. Wadowice – I półfinał:
1 . Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. Wadowity w Wadowicach
2. Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach

3. Zespół Szkół Nr 2 im. ks. Stanisława Staszica w Wadowicach
4. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej
5. Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej
15.02.2013 r. Andrychów-II półfinał:
1. Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie
2. Zespół Szkół Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie

3. Zespół Szkół Nr 1 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Andrychowie
19.02.2013 r. Wadowice – Finał Powiatowy:

Półfinały