Rocznica urodzin Jana Pawła II

Jak co roku, 18 maja w Wadowicach obchodzono rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Tegoroczne uroczystości były wyjątkowe, gdyż w 92. rocznicę urodzin Papieża Polaka został on patronem Wadowic. Mszę świętą na pl. Jana Pawła II koncelebrował Kardynał Stanisław Dziwisz. Udział w niej wzięli przedstawiciele 50 szkół noszących imię naszego Wielkiego Rodaka, którzy przybyli na XII spotkanie szkół papieskich. Tego dnia była też możliwość zwiedzenia, aktualnie remontowanego Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Z tej okazji  w Wadowicach pojawili się licznie dostojni goście, w tym m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, rektor Sanktuarium w Fatimie Carlos Manuel Pedrosa Cabecinhas oraz parlamentarzyści z naszego regionu. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz powiatowych na czele ze Starostą Jackiem Jończykiem oraz Wicestarostą Martą Królik.